Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25

e-mail: pankiparafia@gmail.com

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com

PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACHUroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Ogłoszenia Duszpasterskie

XIII Niedziela Zwykła

26.06.2022 r.

  • W środę 29 czerwca przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika apostołów. Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji  obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Msze święte w tym dniu będą o godzinie 9.00, 17.30 i 18.15.

  • Nabożeństwo czerwcowe będziemy odprawiać do czwartku włącznie o godzinie 17.15. Serdecznie zapraszamy.

  • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

         W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie po Mszy świętej o godzinie 17.30.

         Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 6.30 do 7.15 oraz popołudniu od 17.00 do 18.30. Od godziny 9.00 odwiedzimy chorych w ich           domach.

         W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi o godzinie 17.00 z nabożeństwem wynagradzającym,                              o godzinie 21.00 modlitwa Apelu Jasnogórskiego. 

  • Następna pierwsza niedziela lipca będzie dniem adoracji Najświętszego Sakramentu i zmiany tajemnic Żywego Różańca.

  • W miesiącu lipcu w niedzielę będą Mszę święte o godzinie 7.00, 9.00 i 11.00 oraz w sobotę o 18.00. Ze względu na urlop jednego z księży nie będzie Mszy świętej w niedzielę popołudniu o 16.00.

  • Zakończyliśmy pracę przy renowacji ogrodzenia przykościelnego. Zostały wykonane następujące prace: metalowe przęsła zostały oczyszczone z rdzy, ocynkowane i pomalowane proszkowo, słupki zostały wzmocnione, uzupełnione i otynkowane tynkami silikonowymi. Mury pod przęsłami  zostały poprawione i zabezpieczone daszkami z blachy ocynkowanej i pomalowanej. Na słupkach zostały ułożone daszki granitowe. Za wszystkie materiały oraz za wykonaną pracę mamy do zapłacenia 112 tysięcy złotych. Została do zapłacenia niewielka suma. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane ofiary z racji kolędy z dwóch ostatnich lat. Te ofiary pokryły koszty blisko w całości.

  • Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek udanych wyjazdów, życzymy umocnienia sił fizycznych i duchowych, także szczególnego doświadczenia obecności Boga w pięknie stworzonego świata.

  • W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odszedł  śp. Sławomir Orzełek z ul. Leśnej. Niech dobry Bóg przyjmie go do niebieskiej Ojczyzny.