IV Niedziela Wielkanocy

21.04.2024r.

• Dzisiejsza czwarta niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania. Dziś rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele tj. o powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

• We wtorek 23 kwietnia przypadnie Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze święte w tym dniu o godz: 17.00 i 18.00.

• W czwartek 25 kwietnia przypadnie Święto św. Marka Ewangelisty. O godz: 17.30 będzie procesja do krzyża przed kościołem, gdzie będą odmówione modlitwy o urodzaje i błogosławieństwo w pracy, szczególnie na roli. Potem rozpocznie się Msza święta w kościele.

• W sobotę 27 kwietnia przypadnie Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie  o miłosierdzie Boże dla całego narodu w rocznicę uchwalenia w 1956r. ustawy dopuszczającej aborcję, która obowiązywała do 7 stycznia 1993r. i kosztowała życie około 20 milionów polskich nienarodzonych dzieci.

• W przyszłą niedzielę 28 kwietnia przypadnie XVIII - Ogólnopolska Niedziela Modlitw za kierowców, motocyklistów i członków ich rodzin o Boże wsparcie i pomoc św. Krzysztofa, aby zawsze poruszali się po drogach bezpiecznie, spokojnie i z sercem odnowionym, z życzliwością do ludzi.

• Czas wiosenny jest czasem robienia porządków. Prosimy o odnowienie krzyży i kapliczek przydrożnych oraz uporządkowanie teren wokół nich.

• W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Irena Dymarek – Krok z ul. Górniczej. Polecajmy ją miłosiernemu Bogu w modlitwie.