V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

  • Dziś w piątą niedzielę Wielkiego Postu w Kościele rozpoczyna się okres pasyjny, czyli rozważanie męki i śmierci Chrystusa. Od dzisiejszej niedzieli zgodnie z tradycją w kościołach zasłania się krzyże.

  • W piątek 31 marca po Mszy świętej popołudniowej o godzinie 18.00 będzie w naszym kościele w ramach nabożeństwa Drogi Krzyżowej Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu młodzieży i dorosłych z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.        

  • Następna niedziela 2 kwietnia będzie już ostatnią niedzielą Wielkiego Postu, czyli Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na początku każdej Mszy świętej będzie poświęcenie palm, a uroczysta procesja z palmami wokół kościoła będzie na Mszy świętej o godzinie 11.00. W ten sposób rozpoczniemy uroczyste przeżywanie wielkich wydarzeń zbawczych Świętego Triduum Paschalnego.

  • Mamy jeszcze ok. 100 pięknych paschalików na stół wielkanocny. Nabywając te paschaliki włączamy się w pomoc biednym i potrzebującym ludziom.

  • W pierwszą sobotę miesiąca kwietnia. Msza święta  o Niepokalanym sercu Maryi z nabożeństwem wynagradzającym o godz. 17-tej. W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie zbiórka do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za złożoną ofiarę 250 zł. Żywemu Różańcowi z Panek oraz kilku indywidualnym ofiarodawcom.

  • Dzisiaj przechodzimy na czas letni. Przesunęliśmy zegary o godzinę do przodu. Msze święte w tygodniu będą o 17.30 i 18.00

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

Foto:  Maciej Orman-NiedzielaNasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25

e-mail: pankiparafia@gmail.com

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com