Nasza Parafia

KATOLICKA PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACH 

ul. 1 Maja 1, 42-140 Panki

tel. (+48)34 317 90 25

e-mail: pankiparafia@gmail.com

Wykonanie: Gruca Krzysztof   e-mail: kisoftgk@gmail.com

PARAFIA POD WEZWANIEM ŚWIĘTEJ RODZINY W PANKACHUroczystość św. Józefa, rzemieślnika w Pankach

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Foto:  Maciej Orman-Niedziela

Ogłoszenia Duszpasterskie

II Niedziela Adwentu

4.12.2022 r.

  • Dzisiejsza pierwsza niedziela grudnia jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu oraz zmiany tajemnic Żywego Różańca. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej. Zbiórka do puszek na jego potrzeby będzie przeprowadzona w przyszłą niedzielę 11 grudnia. 

  • W najbliższy czwartek 8 grudnia przypadnie Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.. Niech w tym dniu zjednoczy nas wspólna modlitwa przez którą ponownie oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi, które jest nam „schronieniem i drogą”, która zaprowadzi nas do Boga. Msze święte w tym dniu będą o 9.00 oraz o 17.00. dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii i spowiedzi świętej na Mszy świętej o 17.00 otrzymają poświęcone łańcuszki i medaliki.

  • Zapraszamy na msze święte roratnie, by z Maryją jak najlepiej przygotować się do świąt Bożego Narodzenia oraz na powtórne przyjście Pana Jezusa. Msze święte roratnie są odprawiane o godzinie 17.00 od poniedziałku do piątku, a w sobotę o godzinie 8.00

  • Na pomoc katolikom w Kazachstanie zostało zebrane w ostatnią niedzielę 3250 złotych. W imieniu stowarzyszenia św. Andrzeja Apostoła, ks. Prałat Stanisław Gębka składa serdeczne podziękowanie za dar serca. Niech dobry Bóg błogosławi i wynagrodzi obficiej niż może to uczynić człowiek.

  • Można nabywać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej opłatki na stół wigilijny oraz świece na stół wigilijny, włączając się w akcję charytatywną Caritas Polska „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece duże 20 zł, świece małe 10 zł. Ofiary złożone  za opłatki będą przeznaczone na paliwo do ogrzania kościoła.

  • Do dziś włącznie możemy się jeszcze włączyć w pomoc mieszkańcom Ukrainy w akcję charytatywną „Paczka dla Ukrainy”. Serdeczne „Bóg zapłać”ofiarodawcom za dar serca.

  • W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Zbigniew Pisula z Jacisk. Pogrzeb jego będzie we wtorek 6 grudnia o godz.11-tej..Polecajmy jego duszę miłosiernemu Bogu.