logotop
rog6
11 Grudzień, imieniny obchodzi: Waldemar, Damazy

Grupa Żywego Różańca

Żywy Różaniec istnieje już od dawna. Został założony  XIX wieku przez Pauline-Marie Jaricot. Ruch ten przynosi wielkie korzyści duchowe tym wszystkim, którzy do Niego należą. W Kołach Żywego Różańca, odmawia się ten sam różaniec, którym zwykle posługujemy się w życiu codziennym, z tą różnicą, że zwykły różaniec odmawia się całościowo lub częściami.

Żywy Różańc tworzy 20 osób (nazywany Różą) - które odmawiają codziennie tylko jedną tajemnicę różańca (10 x Zdrowaś Mario). Każdy z członków odmawia inną tajemnicę, w ten sposób cała Róża modli się jedną częścią różańca świętego.

Jest to jedna z najpiękniejszych modlitw tak bardzo znanych i polecanych przez Kościół swoim wiernym. Ojciec Święty Jan Paweł II często mówił, że różaniec jest Jego ukochaną modlitwą.

Osobą odpowiedzialną za wspólnotę Żywego Różańca przy naszej parafii jest ks. Proboszcz Eugeniusz Sikorski.

rog7
rog8